Ohutusteave

BLRT TRANSIIT OÜ on tööstuskontserni BLRT Grupp tütarettevõte. BLRT Transiidi kaupade käitlemise koht asub BLRT Grupi territooriumil Vene-Balti Sadamas Põhja-Tallinna linnaosas, Kopli 103, Tallinn tööstuspiirkonnas, kus tegeletakse transiidikaubandusega  ning ladustatakse aeg-ajalt ohtlikke kemikaale.

BLRT Transiit OÜ on kemikaalide käitlemisest tulenevalt B-kategooria suurõnnetuse ohuga ettevõte. Pädevatele asutustele on esitatud kemikaaliseaduse alusel nõutud dokumendid ning ettevõttele on väljastatud kemikaaliseaduse alusel käitamisluba.

Infot viimase kohapeal tehtud riikliku järelevalvetoimingu kuupäeva kohta on võimalik leida Päästeameti kodulehel ning üksikasjalikku teavet viimase järelevalve toimingu, inspekteerimiskava ja täiendava teabe kohta on võimalik saada pädevatelt asutustelt: Päästeamet ([email protected], üldtelefon: 628 2000) ning Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet ([email protected], üldtelefon: 667 2000). Samuti on võimalik küsida täiendavat teavet käitise kohta BLRT Transiidi peastividor Heiko Sever mob: +372 5204368

Käideldavate kemikaalide iseloomustus       
Ammooniumnitraat
 ehk ammooniumsalpeeter kuulub ohtlike veoste ohuklassi 5.1. Ammooniumnitraat on tugev oksüdeerija ning soodustab põlemist. Ammooniumnitraat iseenesest ei ole plahvatusohtlik kemikaal ega plahvata tavatingimustel. Plahvatamine on võimalik vaid äärmuslikes tingimustes. Lisaks põhjustab tugevat silmade ärritust. Ammooniumnitraadi ohupiktogrammid:

Võimalikud suurõnnetused ja nende tagajärjed     
Peamisteks õnnetusteks võivad olla keskkonnareostus, tulekahju  või plahvatus. Nimetatud õnnetused võivad alguse saada inimlikust eksimusest, tehnilise defekti või mehaanilise vigastuse tõttu.

Keskkonna reostuse korral võimalikud tagajärjed: laiali valgunud ammooniumnitraadi korral lokaalne veereostus.

Tulekahju korral võimalikud tagajärjed: mürgiste ainete levik, süttimisoht ning põletused, mis on tingitud soojuskiirgusest, plahvatus. Võimalikud on tagajärjed ka keskkonnale.

Plahvatuse korral võimalikud tagajärjed: purustused ning kahjustused, mis tekivad lööklaine raadiuses tekkiva ülerõhu tõttu ning soojuskiirguse tagajärjel, lendavad killud. Võimalikud on tagajärjed ka keskkonnale.

Ohuolukorra vältimiseks:

  • tagame ohutusnõuete täitmise;
  • kindlustame oma töötajatele töötervishoiu ja tööohutuse nõuetele vastavad töötingimused;
  • järgime oma tegevuses säästva arengu ja keskkonnahoiu põhimõtteid ning rakendame vajalikke meetmeid võimaliku reostuse vältimiseks.

Ohutuse tagamiseks teeme koostööd Päästeametiga ning täidame kõiki Kemikaaliseaduse nõudeid.

„Väljavõte Maa-ameti kaardiserverist M 1:14764“.

*Kaardil on märgitud suurõnnetuste mõjualad, mille määramisel ei ole arvestatud olemasolevat hoonestust ega haljastust, mis võivad joonisel näidatud maksimaalset ohuala suurust vähendada. Mõjuala ulatus suurõnnetuse korral on umbes 869 meetrit.

Teie elu ja tervist võivad otseselt ohustada keemiaõnnetus ning ebasoodsate tegurite kokkulangemine. Teie ohutuse tagamiseks on BLRT Grupi territooriumile paigaldatud häiresireenid, mille signaal annab märku keemiaõnnetusest ning sellest, et oma tervise kaitsmiseks peate järgima allpool kirjeldatud käitumisjuhiseid.

Sireenid ehk varajase hoiatamise süsteem   
1. Üldhäire signaal
BLRT Transiidi territooriumil toimuva keemiaõnnetuse või plahvatusohu korral käivitatakse vähemalt 3 minuti pikkune helisignaal, mida korratakse 30-sekundilise pausi järel. Helisignaalide järgnevus: vähemalt 3 min, paus 30 s, vähemalt 3 min

2. Üldhäire lõpu signaal. Oht on möödas.     
BLRT Transiidi vahetusevanem annab ohu möödumisest märku alles pärast sellekohase loa saamist Päästeameti päästetööde juhilt. Ühtlane vähemalt 2 minuti pikkune helisignaal. Helisignaal: vähemalt 2 min

3. Testsireen
Häiresignaali testitakse iga kuu esimesel esmaspäeval vähemalt 30 sekundi vältel ajavahemikus kella 11st kuni kella 12ni. Helisignaal: 1 kord, vähemalt 30 s

Käitumisjuhised BLRT Transiidi töötajatele ja kaaskodanikele ammooniumnitraadiga toimunud õnnetuse korral     
Kuuldes sireeni, nähes suitsu, saades teada õnnetusest sadamas tegutse järgmiselt:

1. Väljas viibides katke nina ja suu rätiku või riidega ning liikuge risti tuule suunaga õnnetuspaigast ja ohualast kaugemale.
2. Minge lähimasse hoonesse, võimaluse korral hoone keskele ja kõrgeimale korrusele.
3. Sulgege korralikult uksed ja aknad, kõik ventilatsiooniseadmed ja tuulutusavad.
4. Kustutage tuleasemed kaminates ja/või ahjudes ning sulgege siibrid.
5. Autos olles sulgege uksed ja aknad ning lülitage välja ventilatsioon. Sõitke lähima hooneni ja varjuge.
6. Teavitage ja abistage naabreid ning lähedalasuvaid kaaskodanikke.
7. Lülitage sisse Vikerraadio (sagedus 104,1), Raadio 4 (sagedus 94,5) või telekanal ETV ja kuulake seal antavaid käitumisjuhiseid.
8. Harjumatute lõhnade esinemisel hoidke suu ja nina ees niiskeid rätikuid/riideid.
9. Ärge suitsetage ega kasutage lahtist tuld.
10. Kasutage telefoni äärmisel vajadusel, et mitte koormata telefoni- ja mobiilsidevõrku.
11.  Võib põhjustada tugevat silmade ärritust.
11.  Võib põhjustada tugevat silmade ärritust.
12. Õnnetuse korral järgida kõiki päästeasutuse antud juhiseid.

Inforatsiooni saad ka www.rescue.ee ja riigiinfo telefonilt 1247.

Kontaktandmed:
Ohutuse eest vastutav isik Heiko Sever  
Tel +372 5204368  
Vahetusvanem +372 5340 4844  
e-post [email protected]       
www.blrt.ee

Andmed on uuendatud 29.08.2022.a.